Daší démoni :-O

29. září 2009 v 17:26 | angela13 |  Démoni
Zlá čarodějnice (4x6)

Zlá čarodějnice byla nejdřív jen postavou z Paigiiné vymyšlené pohádky, poté se ale zjistilo, že je to ve skutečnosti Paigin minulý život a že její pohádka není vůbec vymyšlená. Zlá čarodějnice chtěla otěhotnět s princem ve dvanáctém století, aby se ho pak mohla zbavit, sama usednout na trůn a vládnout království. To by ale znamenalo, že svět společně s Paige ovládne zlo a tak sestry zaskočily do 12. století a čarodějnici zbavily její moci. Jen pro úplnost, čarodějčinými schopnostmi bylo ovládání živlů.

Alester (4x7)

Chameleon. Démon, který se dokáže proměnit v cokoli a skryt se v čemkoli, co vidí. Neplatí na něj ani energetické koule, neboť, cokoli zasáhne, zase doroste. Alestera samotného hned na začátku zabil zdroj, ale poté se za něj vydával, unesl Piper a vmámil se jí do hlavy. Promítal jí iluzi, že je v sanatoriu, rozhodně to není čarodějka, nemá žádnou kouzelnou moc, ani svoje sestry, Prue stále žije a jediné východiko, jak z téhle situace ven je, když si vzpomene na takovou říkanku, o které kdysy prý mluvila. Touhle říkankou nebylo nic jiného než, kouzlo na odejmutí čarodějčinných schopností. Málem se to zroji povedlo, ale vše nakonec dobře dopadlo... jako vždy :o)
Kouzlo na jeho zničení:
"Zlo kryjící se nocí
toto kouzlo je mou mocí
přestaň měnit svou podobu
kouzlo tě pošle do hrobu."

Gammill (4x5)

Gammill je sběratel. Do své sbírky přidává ženy, které zmenší, "oplácá" hlínou a nechá ztvrdnou v ohni, pak je naglazuje a uloží do sbírky. Aby měl pořád co dělat, stvořil si služebníka, Finna, který mu do domu přivádí další a další ženy. Když se jeho obětmi staly sestry, zničily ho kouzlem:
"Myslí malý, velký zlem,
teď bolest jiných, sám poznat měj!"
Yen-lo (4x4)

Yen-lo byl učedníkem mistra Zena, který ho učil bojovému umění. Měl být dokonce jeho následníkem, když však použil svoji moc ke zlu, byl vyloučen z kláštera a následníkem se měla stát dcera mistra An-ling. Yen-lo se chtěl pomstít a protože dokázal projít vodní hladinou přenesl se do Limbu, místa kde přechází duše zemřelích na druhou stranu, aby se převtělili a unesl mistra Zena. Sestry společně s An-ling se ovšem přenesli za nimi a společně dovolily duši mistra Zena odejít na druhý břech.
Fúrie (4x3)

Fúrie jsou démoni, kteří trestají zlé. Vyhledávají jak prostého zlodějíčka tak několikanásobného vraha. Nejprve ho zneškodní tím, že mu v hlavě přemítají steny umírajících lidí a pak ho něj "fouknou" kouř. Pokud je to nějaký člověk, tak ho kouř zabije. Pokud je to včak např. čarodějka nebo démon, tak ho kouř změní. Tento člověk pak přestane mít slitování a změní se ve fúrii. Když se stala Piper fúrií, museli Phoebe, Paige a Leo najít její vnitřní vztek, aby se proměnila zpátky. Když se Piper vyvztekala nad smrtí Prue, opravdu se změnila.
Shax (3x22)

Tento démon je velmi mocný Zdrojův zabiják. Jeho mocí je ovládání vichřice. V tomto díle se mu na konci povedlo zabít jak Piper, tak Prue, ale dopadne to tak, že přiletí Leo a Piper zachrání, ale Prue už ne....
Kouzlo na zničení Shaxe:
"Duchu vzdušných vírů,
tady nemáš sílu,
nezůstaň tu se svým zlem,
smrt tě s tímto kouzlem vem."
Banshee (3x21)

Banshee je démon, který se živý dušemi s velkým žalem. Své oběti zabíjí ječením, vysoko nad prahem sluchu. Když zaječí, člověku popraskají žíly v těle a on se "utopí ve vlastní krvy". Svoje oběti hledají pomocí "vnitřního pláče", jsou napojené na vlnu žalu, kterou vysílá postižený a tento žal mění v jekot co zabíjí. Banshee jsou bývalé čarodějky. Pokud použijí svůj jekot proti jiné čarodějce, tak jí změní právě na Banshee. Toto se stalo i Phoebe, jež propadla žalu ze stráty Cola. Tohoto démona nezničí žádné kouzlo, ale existuje způsob jak je vystopovat. Skušený stopař, pes, ve kterého se v tomto díle proměnila Prue. Banshee nakonec zabila Piper tím, že jí nechala explodovat.
Raynor (3x20)

Tento démon je "hlavou" Bratrsta Trestu. Je něco jako učitel. Učí vyjímečné démony používat jejich moc. Jedním z nich byl i Baltazar. V tomto díle bylo jeho "povinností" přivést Baltazara zpět ke zlu a to se mu i povedlo. Nejdřív Baltazara přinutil, před očima Phoebe, zabít čarodějku. Phoebe pak Cola zavrhla a teprve potom v něm začala převažovat démonická část. Tu kterou Raynor celou dobu potřeboval.
Vornac (3x19)

Tento démon byl "podšéf" Bratrstva Trestu, je to elitní gang přímo podřízený Zdroji, který sám vybýrá jeho členy. Ti mu pak krvý přísahají věčnou věrnost. Nakonec ho zabije Phoebe.
Lukas (3x18)

Tento démon dostává jednou za čas úkol, aby do podsvětí přinesl sedm duší nakažených jedním ze sedmi smrtelných hříchů... Tyto hříchy jsou "uschovány" v malé bílé krabičce, kdy každý z hříchu představuje malá kulička uschovaná uvnitř. Tohoto démona sestry zničily tím, že ho "nakazily" čtyřmi hříchy zároveň, Lukas to nevydržel a vybuchnul.
Stín (3x17)

Tento čaroděj býval původně fabulus, kocour jedné čarodějky. Když ovšem fabulus svojí čarodějku zradí stane se z něj čaroděj a aby se stal úplným čarodějem, musí se zbavit všech smítek ze svého minulého života. Pro kočku to zamená vyčerpat všech svých devět životů. Proto tento čaroděj vyhledal sestry Halliwellovi a ty ho zabíjely pořád dokola. Aby se ovšem nestal nesmrtelným rozhodly se ho sestry zničit tak, že ho "zachytí" v okamžiku, kdy pociťule opravdovou bolest, kdy skutečně umírá a tu bolest zdevětanásobit. To ho zastavilo...
"Devětkrát zloduch zemřít chtěl,
necítil bolest, dýchat směl
a teď lapen do kruhu,
bolestnou pozná záhubu!"
Hledači (3x16)

Hledači jsou démoni, kteří vyhledávají informace pomocí svých "tesáků". Těmi vysají z člověka mozkové buňky a přenášejí si je do hlavy jako informace, vzpomínky. Dokáží je rychle zpracovat a vyhledat to, co potřebují. Jak řekla Phoebe:"Jsou jako detektor lži, ale výslech nikdo nepřežije."
Sestry je zničily kouzelm:
"Vraždou nabyté znalosti,
jsou krutý nepřítel moudrosti,
mysl planoucí kradeným ohněm,
budiš teď svým vlastním hrobem!"
Dantalian (3x13)

Když k ní přišel zaklínač Zile s žádostí, že si chce vzít Prue, napadlo jí že je to skvělá chvíle jak sestrám ukrást knihu. Proto požádá Zila, aby jí donesl nějakou věc, kterou se Prue dotkla úst. Potom namíchá lektvar, který funguje tak, že Zile (proměněný na Justina) políbí Prue a znehybní jí. Dantalian ji uspí a spolu se Zilem je zasnoubí. Poté proběhne obřad a Prue se spolu se svými sestrami a Knihou stínů mění na zlou. Toho Dantalion využije a ukradne sestrám jejich knihu. Piper ale Zila zničí, svatba je neplatná a všechno se změní zpátky.
Dantalion sestry zničily kouzlem:
"Sílo světla, magická moci,
uvrhni děj? do bezkonce noci!"
  • v seriálu ji hraje Una Damon
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama