Dééémooooniiiii!!!!!!

29. září 2009 v 18:00 | angela13 |  Démoni
Succubus (2x5)

Když čarodějka odvrhne lidský cit a spolčí se s temnotou, aby utekla před nešťastnou láskou stane se z ní succubus, sexuální predátor. Vyhledává statné muže, kteří jsou proti jejímu kouzlu bezmocní a svým dravým jazykem z nic vysává testosteron.
Kouzlo na řivolání succuba:
"Mocnosti nebeské i pekelné,
zbavte ji touhy nečisté,
sejměte z ní krutou moc,
ať v ohni zmizí ještě tuto noc."
Masselin (2x4)

Masselin je démon, který uzavírá smlouvy se smrtelníky a "přináší" k němu úspěch. Naposledy tento démon uzavřel smlouvu s hudebním manažerem skupiny. Chtěl po něm ale, aby mu přiváděl mladé dívky, dobré duše. Oběti Masellina jsou lapené uvnitř démona, uvězněné zaživa, týrá jejich duše a těší se jejich utpením. Sestry ho zabijí tím, že namíchájí nějakou látku, která vypadá jako zelené želé a to Masselina "rozpustí". Navíc jeho oběti zůstanou naživu, bez fyzické ujmy.
Malcolm a Jane (2x3)


Čarodějnice Nell zaklela ve 20. letech mocného čaroděje Malcolma, po té co se zamiloval do Jane, do obrazu...
... na něj napsala skryté kouzlo"Absolvo Amitto Amplus Brevis Semper Mea", které se dá přečíst po ozáření rengenem a každý, kdo ho přečte nahlas se také dostane do obrazu (Prue a Piper)...
...ven z obrazu se dá dostat pouze vyslovením slov "Verva omnes liberant". Po té co Jane obraz zapálila a Phoebe Malcolma a Jane přenesla kouzlem zase zpět do obrazu... Malcolm i Jane v obrazu uhořeli...
Abraxas (2x1)

Abraxas je démon z astrálních sfér. Jako zatím jedinému démonovi se mu povedlo ukrást Knihu stínů. Jeho mocí je démonizování sil čarodějek. Tím, že četl zaklínadla z Knihy stínů pozpátku, odvracel kouzla a démoni, kteří byli tím kouzlem zničeni, se vraceli zpět na Zem. Čarodějky ho zničily kouzlem na znovunabytí jejich moci:
"Slyšte kouzla čarodějek,
tajemství skrytá v noci,
vyzýváme nejstarší z bohů,
zdroj kouzelné moci."
 • v seriálu ho hraje Walter Phelan
Tempus (1x22)

Tempus se oběvil v díle Neúprosná smyčka jako pomocná ruka Rodriguese. Jeho mocí je posouvání času, může s ním nakládat jak chce. Na zničení čaroděje se v knize píše:
"Pryč s ním z času ve kterém je,
ať se děje co se děje."
 • v seriálu ho hraje David Carradine
Aleck (1x21)

Světlokaz neboli temnonoš je opakem světlonošů. Temnonoši mají za úkol svádět nevinné ženy a skrze jejich potomstvo páchad zlo. Navíc si můžou "přenést" kuši s otráveným šípem, kterým zabíjí jak světlonoše tak čarodějky. Sestry ho zničily tak, že použily kouzlo na přenos sil a díky jeho síle Alecka zabily.
 • v seriálu ho hraje Michael Trucco
Jackson Ward (1x20)

Jackson Ward byl před léty odsouzen a ještě na Alkatrazu popraven. Jeho duch tak od té doby bloudí a hledá cestu ven, aby se mohl pomstít. Krom toho, že chce zabít ty, kteří ho kdysi odsoudili, má zabít i čarodějky. Ty se ale dozví, že aby mohly ducha zastavit, musí kouzlo odříkat v astrální sféře. Prostě řečeno, jedna z nich musí umřít.
Sestry musí nejdříve ducha najít. Na to našly v knize lektvar - musí smíchat rtuď a kyselinu, přidat krev jedné z duchovích obětí a vylít tento extrakt na jeho hrob.
Po té Prue udělá lektvar, který způsobí okamžitou zástavu srdce, smícháním oleandru, durmanu a peliňku. Na oživení stači masáž srdce, ale musí být provedena do 4min.
Když vypije Prue "Lektvar zabiják" stane se duchem a proto může odříkat kouzlo na zničení zlého ducha:
"Prach prachu, duše duši,
vezmi jeho duši, znič to zlo."
 • Jacksona v seriálu hraje Jeff Kober


Rodriguez (1x22)

Rodriguez se nejdřívě vydával za inspektora, aby zjistil, jestli čarodějky nekryje nějaký policista a to se mu taky povedlo, protože narazil na Andyho. Díky Andymu se taky dostane k sestrám, aby je mohl zabít. Spolupracuje s ním i dábelský čaroděj Tempus, který vrátí čas vždy, když je Rodriguezův pokus neúspěšný. Díky kouzlu na zrychlení času se sestry zbaví Tempuse a protože zmizí zpět do podsvětí, nemá už Rodriguez ochranu a tak ho mohou zabít.
 • v seriálu ho hraje Carlos Gómez
hrůzohlavové (1x19; 3x4)

Démoni z podsvětí. Jezdí z města do města a zabíjejí síly dobra, které rozpoznají podle jedinečné aury, která je obklopuje. Jsou schopni ji vidět jen tehdy, když ukradnou zrak nevinným dětem. Ukradený zrak vydží pouze 24. hodin a jen tehdy, když jsou děti naživu. K jejich zničení je potřeba hadího kořene.
 • hrůzohlavy hrají Matt George a Dennis Keiffer
Greg, Paul a Brendan (1x18)

Už od desátého století, byla každá generace jejich rodiny silnější. Nikdo ještě nevynalezl kouzlo nebo zbraň, co by je zastavilo. Prue ovšem slíbila Brendanovi pomoc. On jediný, ještě zcela nepodlehl silám zla a stále se jim snaží vzdorovat. To se mu také za pomoci sester povede a Greg s Paulem se nakonec zabijí navzájem.
 • Grega hraje v seriálu Nick Kokotakis
 • Paula hraje v seriálu Shawn Christian
 • Brendana hraje v seriálu Michael Weatherly
Nicholas (1x17)

Nicholas se od smrti Peny stále jednou ročně vracel s květinami, sestry ho měly za hodného staršího pána, ale on byl ve skutečnosti zaklínač, který jen čekal, až se jim zase vrátí moc. Kvůli tomu se musely sestry vrátit do minulosti, aby poprosily svoji babičku a maminku o pomoc. To se jim taky povedlo. V minulosti zbavily Nicholase ochrany jeho prstenu a ve své době ho za pomocí babiččina kouzla zabily.
Kouzlo, které vrátilo sestry do minulosti:
"Pro dohodu, která neměla se stát
my žádáme tě musíš nám pomoct dát
a tam kde to všecko začalo tam čas odeslat"
Kouzlo, kterým se sestry dostaly domů:
"Nechť všechno má svůj čas
a všechno své místo zase
navrať zpět co změnilo se
v prostoru a čase."
Kouzlo na zničení Nicholase:
"Levandule, mimozo, bodláky vy spolu
zažentě zlo pryč.
Rozprašte ho na tisíc kousků
strať se Nicku na vždycky se znič."
 • v seriálu ho hraje Andrew Jackson

Helena a Gabriel (1x16)

Knížata války je klan nadpřirozených válečníků, jsou na světě už stovky let. Chtějí začít další světovou válku, byli u většiny velkým bitev lidstva a když jsou na jednom místě hotovi, převtělí se a začnou na jiném místě zase znova. Mají tzv. "Kodex cti". Když je některý z nich zostuzen, musí si své schopnosti ukrást a to tak, že zabije prvorozenou čarodějku (Prue). Dokud má svůj meč, lidská zbraň mu neublíží, ať už jakákoli.
 • Helenu hraje Shannon Sturges
 • Gabriela hraje Alex McArthur
Bubulák (1x15)


Bubák je vlastně jen černý dým se svým vlastním hlasem, který chce získat dům Halliwellovích. Dům je totiž "spirituální zdroj". Stojí stejně vzdálen od pěti živlů (voda, oheň, země, dřevo a kov) a usiluje o něj jak zlo tak dobro. V letech 1906 se do domu přistěhovali P. Baxterová se svým manželem a svými sestřenkami, znovu ho postavili a ochraňovali, aby ho neovládlo zlo.
Bubák se vtělí do nějaké osoby (plynař a Phoebe) a pomalu získává jejich mysl pod kontrolu, kouzlo proti němu vymyslela babička Peny po té, co ho zaklela do podlahy ve sklepě v domě.
"Já jsem světlo, nestane se,
aby zlo mě smetlo,
mezi stíny, zas vrať se dolů,
nebudeš nikdy mít tuto z Halliwellů,
jdi pryč a zmiz mi z očí,
tma už není, zlá noc končí"
Zdroj:http://newcharmed.blog.cz/0909/obrazek-mesice-rijna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama